چه زمانی نیاز به ارتودنسی شفاف می باشد؟

تورم لثه بعد از ارتودنسی
تورم لثه پس از ارتودنسی
2018/10/08
ارتودنسی بزرگسالان
آیا بزرگسالان باید حتما ارتودنسی کنند؟
2018/10/15
ارتودنسی شفاف یا نامرئی

چه کسانی می توانند ارتودنسی شفاف کنند؟

چه کسانی نیاز به انجام ارتودنسی شفاف دارند؟

حتما تا الان تصمیم تان را گرفته اید که از الاینر یا ارتودنسی شفاف برای دندان هایتان استفاده کنید. الاینرهای شفافی که هر متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی آن را توصیه می کند؛ هم به جهت زیبایی شناختی و هم جنبه راحتی آن. اما با این وجود برای استفاده از ارتودنسی شفاف نیاز به یکسری تعلقات هم دارید.

اینویزلاین یک انتخاب عالی می باشد، فقط باید به یاد داشت که به گفته متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی دندان ها دارند با یک قطعه پلاستیکی حرکت می کنند. در اکثر موارد نیاز به گزینه هایی می باشد تا از موفقیت این پروسه مطمئن شد. با استفاده از این تعلقات، دکمه ها و الاستیک ها می توان گستره درمان را حتی برای موارد پیچیده ارتودنسی افزایش داد. قبل از اینویزلاین، باید با ارتودنتیست درباره اینکه آیا نیاز به آن ها می باشد یا خیر، صحبت کنید. در نتیجه می توان درک کاملی از اینکه چه درمانی باید به کار گرفت، به دست آورد.

دقیقا چه تعلقاتی برای ارتودنسی شفاف یا اینویزلاین استفاده می شود؟

ارتودنتیست یکسری نقطه های رنگ دندان از مواد باندینگ روی دندان قرار می دهد، معمولا روی مرکز دندان باید باشد. می توانند در شکل های متفاوتی بسته به نیاز بیمار باشند. هیچ سوراخی روی دندان هم ایجاد نمی شود. فقط به جلوی دندان ها باندینگ می شوند و در پایان درمان فقط پولیش می شوند.

اینویزلاین یک گزینه برای تحول می باشد، اما گاهی اوقات حرکت دادن های خاصی برای الاینرها مشکل می شود. با اتصالات درست می توان مطمئن بود که فشار به جای درست دندان ها می آید و آن ها را حرکت می دهد. این اتصالات به الاینر اجازه می دهند تا حرکت دندان را راحت تر کنند.

ارتودنسی شفاف یا نامرئی

گاها نیاز به دکمه ها و الاستیک هایی می شود. این دکمه ها جای الاستیک هایی که باید متصل شوند را تعیین می کنند. اگر نیاز به این ها داشتید، الاینر تقریبا برش می خورد تا به این دکمه ها و الاستیک ها اجازه داده شود تا بدون اینکه وارد الاینر شوند، وصل شوند. دکمه ها معمولا براکت های پلاستیکی کوچکی هستند که هدف اصلی الاستیک ها می باشند.

چه کسانی می توانند ارتودنسی شفاف کنند؟

در ابتدا سوالی که مطرح می شود، اینکه چند سالتان است؟ سن نقش بسیار مهمی در انجام ارتودنسی نامرئی یا شفاف ایفا می کند. در حالی که این الاینرهای شفاف برای نوجونان و بزرگسالان مناسب می باشد، اما برای کودکان مناسب نیست تا زمانی که به طور کامل رشد کنند.

الاینرهای اینویزلاین می توانند و باید موقع غذا خوردن درآورده شوند؛ همچنین موقع مسواک زدن. با این وجود به خاطر اینکه متحرک هستند، نباید فراموش کرد که آن ها را دوباره سر جایشان گذاشت. تاثیر اینویزلاین بستگی به اینکه دارد که چقدر در رابطه با استفاده از ان ها بادقت می باشید. اگر خیلی متعهد نباشید، ارتودنسی نامرئی هم به دردتان نمی خورد و انتخاب خوبی برای شما نخواهد بود.