چه کسانی می توانند ارتودنسی نامرئی کنند؟

بالا رفتن سن و ایمپلنت دندان
آیا بالارفتن سن روی ایمپلنت دندان تاثیر دارد؟
2018/09/10
مراقبت های بعد از ایمپلنت
مراقبت از ایمپلنت دندان
2018/09/20
ارتودنسی نامرئی یا شفاف

ارتودنسی نامرئی یا شفاف

ارتودنسی شفاف یا ارتودنسی نامرئی چیست؟

ارتودنسی نامرئی هم لبخند زیبایی برای بیمار به همراه خواهد داشت، آن هم به خاطر متحرک بودن، شفاف بودن و سفارشی بودن آن است. در نهایت هم متخصص ارتودنسی یک ردیف دندان زیبا به بیمار تحویل خواهد داد. سیستم ارتودنسی نامرئی ترکیبی از تکنولوژی پیشرفته کامپیوتری و سه بعدی به همراه تکنیک های ارتودنسی سنتی می باشد. قبل از اینکه ارتودنتیست الاینرها را بسازد، اسکن هایی را در کامپیوتر پردازش می کند و تصویری کامل و زیبا از دهان و دندان ها می سازد.

چه کسانی مناسب انجام ارتودنسی نامرئی می باشند؟!

خبرهای خوب هم اینکه بسیاری از بیماران می توانند ارتودنسی نامرئی یا شفاف یا به عبارتی Invisalign را انجام دهند. فقط مهمترین نکته در درمان ارتودنسی Invisalign بسته به این است که چه چیزی را می خواهید درمان کنید.

درمان ارتودنسی Invisalign بیشتر برای این گروه خوب است :

  • آن هایی که Overcrowding یا شلوغی بیش از اندازه دندان ها دارند
  • آن هایی که Overspacing دارند یا فواصل زیادی بین دندانهایشان است
  • آن هایی که آندربایت دارند
  • آن هایی که اوربایت دارند
  • آن هایی که کراس بایت دارند

ارتودنسی نامرئی یا شفاف

با این حال درمان با روش Invisalign زمانی موفقیت آمیز خواهد بود که خیلی این مشکلاتی که گفته شد شدید نباشند. Invisalign نمی تواند کاری که ارتودنسی پیشرفته و سنتی می کند انجام دهد و استخوان های فک را شیفت کند.

در این بین سن هم دخیل است و روی تاثیر Invisalign نقش دارد. درمان ارتودنسی زمانی که استخوان های بیمار رشدشان متوقف شده باشد، به بهترین نحو کار می کند؛ خصوصا در بزرگسالان و نوجوانان. دندان ها قبل از نوجوانی هنوز دارند رشد می کنند و درمان با الاینرها را سخت تر می کنند.

هیچ محدودیتی برای سنین بالاتر نیست. در واقع، بزرگسالان درمان ارتودنسی را در تعداد مشخصی انجام می دهند، طبق مطالعات اخیر برآورد شده که از هر ۵ بیمار یکی در سنین بالای ۲۱ سال ارتودنسی کرده است. هیچ وقت برای داشتن یک لبخند زیبا و کامل دیر نیست.