چرا ارتودنسی شفاف انقدر طرفدار دارد؟

جرمگیری دندان
دندان های جدید و زیبا با جرمگیری و پولیش دندان
2017/10/12
دانستنی های جالب درباره ارتودنسی
دانستنی های مفید درباره ارتودنسی
2017/10/19
چرا ارتودنسی شفاف انقدر محبوب است

چرا ارتودنسی شفاف انقدر محبوب است

ارتودنسی شفاف چه مزایا و خصوصیاتی دارد که طرفداران زیادی دارد؟

اگر به دنبال ارتودنسی هستید، شکی نیست که همه آشنایی با براکت های فلزی را دارید. اما این روزها، ارتودنسی شفاف یا ارتودنسی نامرئی به یکی از محبوب ترین گزینه های دندانپزشکی زیبایی تبدیل شده است.

چرا ارتودنسی شفاف اینقدر بین مردم محبوبیت پیدا کرده است؟

بابت دانستن علت این موضوع که چرا این نوع ارتودنسی انقدر محبوب است، باید چند مورد را تحت بررسی قرار داد.

کارهای زیبایی نیازمند راهی طولانی می باشند. Centrepieces های ارتودنسی بزرگسالان در حال حاضر در شکل های مختلفی می باشند، که کاملا نامرئی هم هستند. واقعا هم به صرفه و مناسب هستند. جدای از اینکه بریس ها به دندان ها فیکس می شوند، بهترین راه برای صاف و مرتب کردن دندان ها، اصلاح نیش، و اصلاح ظاهر دندان می باشند. اما بین ارتودنسی های ثابت و ارتودنسی شفاف کدام بهتر است؟!

ارتودنسی لینگوال :

براکت ها یا ارتودنسی لینگوال به دندان فیکس می شوند، اما در سمت کناره های دندان قرار می گیرند. در این نوع ارتودنسی ممکن است زبان با بریس ها برخورد داشته باشد. بخاطر اینکه قسمتی از آن ها پشت دندان قرار می گیرند و معلوم نیستند.

ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی شفاف :

این ارتودنسی شبیه به حفاظ های دندان می باشد و قابل جابجایی هم هست. از جنس پلاستیک است، و به روی دندان سوار می شود. فقط شاید در مراحل اولیه حس کنید که ظاهر دندان هایتان را کمی بزرگتر نشان می دهد. اما نگران نباشید، چون در کل نامرئی هستند و معلوم نیستند. حتی می توانند درآورده شوند، و درست زمانی که نیاز به استفاده از آن ها دارید دوباره گذاشته شوند. به طور کلی باید ۲۲ ساعت در روز به دهانتان باشند، در این صورت مفید عمل می کند و نتیجه می گیرید.

ارتودنسی شفاف

مزایا و معایب این ارتودنسی ها چه می باشد؟

بریس های لینگوال خوبی ای که دارند اینست که هر دندانی مشکل خاصی داشته باشد، حل می کنند. تنها محدودیت درمانی آن عدم جابجایی اش می باشد، و نیز مدت زمان درمانی آن که نسبت به ارتودنسی شفاف طولانی تر است.

ارتودنسی شفاف راحت تر از بریس های لینگوال برداشته می شود و گذاشته می شود، با این که در بریس های لینگوال حتی ممکن است در انجام درمان زبان کمی آسیب ببیند. همچنین بهداشتی تر هم هستند، چون بیمار می تواند آن را درآورده و تمیز کند.