پر کردن دندان قبل از ارتودنسی
دندان های پرشده می توانند ارتودنسی شوند؟
2018/07/19
پیشرفت های تکنولوژی در ارتودنسی
جدیدترین تکنولوژی ها در ارتودنسی
2018/07/26
ضرورت روکش دندان

ضرورت روکش دندان

دلایلی که نیاز به روکش دندان می باشد :

چرا دندانپزشک زیبایی تصمیم می گیرد که دندانهایتان را روکش کند؟ روکش دندان راهی برای اصلاح لبخند می باشد آن هم در صورتی که دندانی آسیب دیده باشد، یا اینکه از دست داده باشید. روکش به بهبود عملکرد جویدن غذا کمک می کند. این کار تاثیر مثبتی روی ظاهر دندان ها و سیستم گوارشی تان دارد.

روکش دندان :

در بحث دندانپزشکی زیبایی روکش، یا کلاهک در واقع یک روکشی به روی دندان می باشد که دندانپزشک آن را انجام می دهد. روکش دندان ها شکل طبیعی دندان، عملکرد دندان و اندازه دندان را ترمیم می کنند. هدف اولیه یک دندانپزشک در دندانپزشکی زیبایی این است که توصیه اش بر این است که روکش های دندانی ظاهر دندان را همانطور که محکم می سازد، کمک می کند.

چرا نیاز به روکش های دندانی می باشد؟

به دلایل مختلفی دندانپزشک توصیه می کند که بیمار دندانش را روکش کند. روکش های دندان به دلایل و تحت شرایط زیر توصیه می شود :

ضرورت روکش دندان

  • در صورتی که پوسیدگی دندان باشد و دندان بیش از اندازه پر شده باشد.
  • دندانی از دست داده باشید و دندان مجاور باید به جهت استحکامش و حمایتش بریج شود.
  • در صورتی که نیاز به ایمپلنت باشد.
  • در صورتی که دندان ضعیف شده باشد، یا اینکه ترک خورده باشد.
  • درمان ریشه انجام داده باشید و دندان نیاز به روکش به جهت محافظت از دندان داشته باشد.
  • در صورتی که دندان بدشکل شده باشد یا تغییر رنگ داده باشد، روکش می شود.

روکش های دندانی از چه چیزی ساخته شده اند؟

روکش های دندانی می توانند از انواع مختلفی از مواد دندانی باکیفیت درست شوند. حتی می توانند از آلیاژهای فلزی، یک رزین کامپوزیتی، سرامیک و پرسلین یا هر گونه ترکیبی از مواد دیگر، استفاده کنند. معمولا روکش از موادی که بهترین شکل را برای دندانتان بسازد، ساخته شده است. دندانپزشک چندین عامل را برای زمانی که روکش ساخته می شود، در نظر می گیرد. مطمئنا در رابطه با اولویت های شما هم فکر کرده، رنگ و سایه دندان طبیعی و عملکرد دندان را در نظر می گیرد، تا روکش دندان را انجام دهد.