ارتودنسی بزرگسالان
آیا بزرگسالان باید حتما ارتودنسی کنند؟
2018/10/15
ارتودنسی شفاف یا ونیر دندان
آیا می توان به جای ارتودنسی، لمینت کرد؟
2018/10/22
اهمیت یک لبخند زیبا

اهمیت یک لبخند زیبا

۵ چیزی که باید درباره قدرت یک لبخند زیبا و لبخند زدن از جنبه دندانپزشکی زیبایی بدانید!

به گفته متخصص دندانپزشکی زیبایی در روز جهانی بهداشت دهان و دندان، در سال ۲۰۱۶ موضوعاتی در رابطه با اهمیت زیبایی دندان ها، لبخند زدن و بهداشت دهان و دندان ها پرداخته اند. قدرتی که پشت یک لبخند زیبا می باشد، همه می دانند. پس بد نیست به اهمیت قدرت این بخش کوچکی از زیبایی بپردازیم.

به گفته چارلز داروین که یکی از اولین کسانیست که به اهمیت قدرت لبخند یک فرد می پردازد. او اشاره می کند که لبخند کاملا جهانی می باشد، برخلاف اینکه خیلی از عملکردهای فیزیکی دیگر مثل زبان بدن، یا ارتباط کلامی، هر کدام در هر فرهنگی متفاوت می باشند، اما همه لبخند را اولین مورد مهم می دانیم و هرچیزی پشت آن را احساس می کنیم.

لبخند زدن به طور عجیب و گسترده ای واگیردار می باشد. حتی اگر هیچ حس خوشحالی مستقیمی پشت آن نداشته باشیم، اما با لبخند زدن به دیگران و مردم اطرافمان می توانیم روحیه آن ها یا خلق آن ها را تغییر داده و به طور کلی حالشان را خوب کنیم.

یک لبخند می تواند تاثیر بسیار بزرگی روی روابط ما داشته باشد. بیش از نیمی از مردمی که اول لبخند می زنند، در واقع لبخند زدن به دیگران را اهمیت به دیگران می دانند. همچنین آن را یک وسیله ارتباطی قوی و بسیار جذاب در ارتباط گرفتن می دانند.

یک لبخند همچنین در زندگی حرفه ای یک فرد می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. با لبخندی که می زنید، دوستی ها و اعتماد را بالاتر می برید. به همین دلیل در بحث دندانپزشکی زیبایی توصیه می شود که در صورتی که برای شغلی مصاحبه می خواهید بدهید، حتما لبخند فراموشتان نشود، مطمئنا آن مصاحبه را با موفقیت بیشتری به پایان خواهید رساند.

اهمیت لبخند زدن

واقعا لبخند زدن خیلی راحت است. حتما شنیده اید که موقع لبخند زدن عضلات و ماهیچه های کمتری نسبت به اخم کردن استفاده می شود. به این صورت که برای اخم کردن ۴۳ عضله درگیر می باشند و برای لبخند زدن تنها ۱۷ عضله درگیر می باشد.

روز جهانی بهداشت دهان هم یکی از بهترین فرصت هاست که از قدرت لبخندتان استفاده کنید. آنجاست به اهمیت بهداشت دهان و دندان هایتان هم پی خواید برد، خوشحالی و سلامت در کنار هم هستند که به قدرت لبخند کمک می کنند.

پس برای اینکه به ان لبخند زیبا برسیم باید مراقبت سلامت دهان و دندان های خود باشیم، و مطمئن از بهبود این لبخند شویم. پس در صورتی که به لبخندی زیبا می رسید که نکات زیر را همیشه سرلوحه خود قرار دهید :

  • مسواک زدن دندان ها در آخر شب را فراموش نکنید؛ به همراه یک خمیردندان فلورایده
  • غذاها و نوشیدنی های شیرینی که می خوردید را دیگر قطع کنید
  • به طور مرتب نزد دندانپزشک مراجعه کنید، همانقدر که توصیه شده است

نه تنها در روز جهانی بهداشت دهان و دندان، بلکه همیشه لبخندتان را به اشتراک بگذارید، می توانید این گونه کمی یا بخشی از خوشحالی تان را با بقیه سهیم شوید.